Jdi na obsah Jdi na menu

Budějickej xtrem 2019

9. 10. 2019

Tentokrát jsme nastoupili i ve smíšeném družstvu s brněnskými hopíky a vyzkoušeli nováčka Kiliho. Aby byl celý tým, musela do druhého družstva i Lizz. Bylo v plánu ji rozběhat, což se nepovedlo a Lizz to spíše uškodilo, protože vedle sebe na druhé dráze nikdy neměla rychlé tahouny, ale pomalé psy, což je pro ni nuda. Kili některé pejsky zvládal jiné ne, ale když byl na dráze, tak prostě běžel a předvedl tak, že do příští sezóny bude připraven.
Za Fire-Drakes zůstalo složení Argo, Spike, Relí, Kimmy a nováček Tami. V sobotu jsme ještě zkoušeli hledat nové zapojení Tamiho pro nedělní boje, do kterých jsme postupovali z posledního místa, což odpovídalo i složením divize. První dva soupeře jsme porazili a konečně jsme se mohli postavit na start vedle zahraničního družstva Pink Paws. Byl to neskutečně krásný boj, který jsme vyhráli o setinky a v jednom rozběhu jsme s tímto družstvem dvakrát prolomili náš rekord. Pro letošní rok se zastavil na 17,18 s. Moc nás mrzí, že vysněná 16 tka nepadla, ale většina našich čistých času naznačuje, že se to dá v příští sezóně zvládnout. Nakonec jsme se s tímto týmem potkali ještě jednou, kdy jsme bohužel prohráli na lidské chyby. Musím říct, že se mi s tímto družstvem běhalo parádně a výhru jsme jim zadarmo určitě nedali. Vybojovali jsme si tedy krásné 3. místo.
Musím vyzdvihnout nejen prolomené časové rekordy Tamči na 4,04s a Kimči 4,03s, ale i Spike zaběhl svůj nejlepší závod sezóny, kdy se většinou časů pohybovala okolo 4,15s. V neposlední řadě i Argo začal opět dávat časy pod 4,3s. Je vidět, že jsme schopni ještě i ve starých pardálech hledat rezervy a nové tréninkové metody přinášejí ovoce. Teď jen počkat, až se kluci v novém složení více seběhají a příští rok je 1. divize naše.