Jdi na obsah Jdi na menu

O nás

Nuda a touha vyzkoušet další psí sport nás dovedla ke sportu nejnovějšímu, flyballu. Měli jsme malou výhodu. Psi některých členů pocházeli z velmi kvalitního flyballového spojení, a proto, ač přes celou republiku, byli našimi průvodci právě oni, chovatelé. Zde jsme poznali, že nejde o pouhé aportování míčku a překonání 4 překážek, ale že každý detail a každá setinka se počítá. Za sponzorský dar jsme v roce 2015 koupili náš první shoot a box, aniž bychom tušili, jestli je správný, vyhovující, hlavně že byl. Naučit běžet psa dráhu bylo velice jednoduché a my začali hledat dřevaře, který nám udělá první flyballové překážky. Vyrazili jsme také na první semináře. Netrvalo dlouho a náš první závod byly neoficiální dvojičky, kde jsme s podporou utvořili jedno naše družstvo a jedno kombinované.  Kdo nezažije atmosféru závodu, neví co je to flyball. Tam jsme poprvé poznali chaoz a zmatek, ale i adrenalin a soupeření s dalším týmem.

Na konci roku 2015 odešli 3 psi připraveni závodit a my začali hledat nové posily. Tím, že jsme již měli veškeré vybavení, se noví členové hledali snadno. V lednu a únoru 2016 jsme byli posíleni rovnou o 5 pejsků a koupili druhý tentokrát již závodní box. Nezbývalo nic jiného než zaregistrovat družstvo a vydat se na naše první oficiální flyballové závody Crazy cup, který jsme ve své 7. divizi vyhráli časem 20,16 s a Turnaj sladkých nadějí, kde jsme obsadili 3. místo v 6 divizi s nejlepším časem 19,09s. V roce 2017 jsme se zúčastnili pouze 4 závodů. Náš čas se pro tento rok zastavil na 18,49s, ale naučili jsme se více o střídačkách a o tom, že čím jsme větší konkurence, tím méně lidí je ochotných nám pomoct.

Rok 2018 se stal rokem pro nás převratným, věděli jsme, že naši psi mají navíc, ale se starým rozvrzaným boxem to dál již nepůjde. Proto jsme našli další sponzory a zakoupili nejkvalitnější box v ČR, který ale zapříčinil to, že jsme přes zimní přípravu museli naprosto dokonale přeučit otočky na boxu.  Zúčastnili jsme se všech oficiálních turnajů zapojených i do celoročního poháru. Většinou jsme si ale odváželi pouze 4. místa nebo nic. Člověk odjížděl zklamán, ale čeho si v tomto roce nejvíce vážíme je seběhání našeho základního týmu i příchodu dalších posil a především nabytí neskutečného množství zkušeností. Jako náhradníci jsme se kvalifikovali na naše první mistrovství republiky a myslím si, že ani tam jsme neudělali ostudu, protože zde padla naše první 17tka, a my si splnili cíl pro tento rok. Ač se nám medailové pozice vyhýbaly, tak se konečný rekord družstva zastavil na čase 17,71s.

Poslední již ukončená sezóna 2019 byla sběr třešniček na dortu a opravdová odměna za tu dřinu. Nyní již ne jako náhradník, ale jako právoplatně kvalifikované družstvo (11/15 účastníků) jsme se zúčastnili mistrovství republiky a tzv. challenge divizi vyhráli. Snad další rok již v té mistrovské. Poslední turnaj letošní sezóny snesl další krásné umístění a to 3. místo již v druhé divizi a co víc, náš rekord se zastavil na 17,18s. Cílem pro letošní rok byla 16tka, bohužel nepadla i když čisté časy psů tu 16tku měly. Nevadí, nemohou se nám ty cíle plnit lusknutím prstů, ale víme, kam se chceme posunout pro příští rok.

Pro příští rok se nám otevírá možnost mít i druhé družstvo, které vznikne ze starších a pomalejších pejsků, tak snad budou brát medaile v divizích nižších i oni.  Máme opět nové členy, u kterých doufáme, že je flyball nadchne tak jak nás před 4 lety. Myslím si, že tým, který nic nevěděl o organizaci závodů, nevznikl odnoží jiného již závodícího týmu a nikdy jeho členové neběhali v žádném týmu, se s tím za dvě a půl sezóny popral nadmíru skvěle. Šlapeme na paty nejlepším týmům v ČR, ze starých psů taháme poslední možné fyzické rezervy a noví psi začínají na časech, o kterých se nám ani nezdálo. Snad bude sezóna 2020 ještě úspěšnější.